You need to sign in for an access to the administration section!

Enter your username:Enter your password:

_STUDIO JIŘÍ VÍTEK

beyond future/ research cluster Uran Fa But Brno

Výzkumný klastr je zformován na ústavu experimentální tvorby (UET ) na fakultě architektury v Brně a jeho těžiště spočívá v koncepční digitální architektuře a výzkumu. Od prvního ročníku, kde je studentům předkládán koncept ZAN/ZAR, je princip zkoumání a navrhování založen na důkladném porozumnění tématu, nalezení jeho esence a následné interpretace do protoarchitektur a konečných architektur. Zpočátku je důraz kladen na pochopení Programu, Struktury a Jazyka architektury, následně se otvírá celá množina dalších témat jako urbanistických a emergentních strategií, práce s různými přepisy modelů z typologických do topologických, objevování nových struktur a architektur. Práce je striktně založena na teoretické a praktické bázi a pro správné ukotvení v prostředí architektonické a digitální teorie s radostí využívá spolupráci s významnými teoretiky a kritiky architektury jako například Prof. Monika Mitášová, Architekt Jan Pernecký, Prof. Imro Vaško a další. Klastr byl založen v roce 2017 po společném ateliéru Strictly Parametric vedeným hostujícím prof. Janem Perneckým. Od 2018 vede research cluster Jiří Uran Vítek

V posledních letech byly vytvořeny tyto projekty:

2018: ZAN - Kiesler ontology I. / ocenění nejlepší ZAN 2018 - cena Bohuslava Fuchse / , Sukcesivní Palimpsest I. a II/ ocenění nejlepší projekt - cena Bohuslava Fuchse /.

2019: ZAN - Delirious Beauty I. / ocenění nejlepší ZAN 2019 - cena Bohuslava Fuchse /, Projekty: Fabie vs. Ferrari, Sukcesivní Palimpsest III a IV, Diplom : Kristýna Uhrová - Hperloop Brno.

2020: ZAN - typology vs.Topology, Future of Living / Ochoz a Bysřička v rámci projektu venkov 2050 /, Canonical Vilas I., Urban Topology a Architektura topologie. Ej, liška Bystrouška a Ecotopie. Diplomy : Vašek hurník - Vertikální Farma, Jaroslav Drbal - Anatomic Clean Tower a Patrik Kučavík - Automata.


V současné době připravujeme nové téma

Robotic House/ Robotic City

V rámci clusteru působili studenti:Diana Hodulíková, Jan Albert Peřina, Václav Hurník, Patrik Kučavík, Jaroslav Drbal, Jiří Honzák, Jakub Nohejl, Anna Bučková, Roman Bolcek, Kristýna Uhrová, Jakub Morávek, Marianna Kubová, Radim Koutný, Petr Malásek, Karin Krettková, Marek Frait, Vít Kučerovský, Tereza Jackelová, Jana Řehořová a další.